מאמרים‏ > ‏

יש לך חלב? - מארק ת'ורנטון

רוב האמריקאים חושבים שהם שותים חלב באופן קבוע, למעשה, כמעט כולם צורכים חלב מפוסטר, לא חלב. חלב במצבו הטבעי - חלב לא מפוסטר - נצרך על ידי מעט מאוד אמריקאים, בגלל שהוא לא חוקי
במדינות רבות ובאופן גורף נתון להתנגדות מצד ארגוני בריאות פדרלים, רגולטורים, ושדולת המחלבות הגדולות.

חלב לא מפוסטר אינו חוקי בקנדה ואוסטרליה, למרות שחלב לא מפוסטר ותוצריו הוא חוקי כמעט בכל מקום אחר. למעשה, במדינות הידועות במטבח המשובח שלהם, כמו צרפת, חלב לא מפוסטר ותוצריו נחשבים למוצרים משובחים יותר.

אין פלא. חלב לא מפוסטר הוא טרי יותר, טעים יותר, ומזין יותר. הוא טרי יותר בגלל שמשתמשים בקירור בלבד כדי למנוע ממנו להתקלקל, וקל לשים לב אם הוא כן התקלקל בגלל הר

יח והטעם שלו. הוא חייב להיות מיוצר באופן מקומי או 

שיש לשלוח ולצרוך אותו במהירות.

חלב לא מפוסטר הינו יותר מזין מחלב מפוסטר. חלב לא מפוסטר מכיר כדוריות דם לבנות חיות, תאי בלוטות החלב, מספר סוגי חיידקים (פרוביוטים) ומספר אנזימים פעילים, שכולם נהרסים על ידי פיסטור.

ישנם כמה מחקרים מאירופה שמציינים - לא באופן החלטי אמנם - שחלב לא מפוסטר יכול להיות לעזר בהרגעת אלרגיות, אסטמה ואקזמה. סביר יותר שחלב לא מפוסטר יבוא מפרות רועות, שאוכלות רק את המזון הטבעי שלהם: עשב. לכן, יש פחות סיכוי שהפרות טופלו באופן קבוע באמצעות אנטיביוטיקה והורמוני גדילה.

בקשר לנושא התזונתי, יש להזכיר שאפילו שהחלב הוא אחד המקורות הטובים ביותר לחלבון, החלק המזין ביותר בחלב הוא רכיבי השומן. שומן-חלב מועיל באופן טבעי. הוא מכיל גם את הויטמינים הנמסים בחל A, D, E , ו K. שהרבה אמריקאים סובלים מחוסר שלהם. לכן הפסיקו לקנות חלב כחוש ודל שומן.

לחלב לא מפוסטר יש טעם טוב יותר, בגלל שהוא לא מכיר את הטעם ה "מת" של החלב המפוסטר והמפוסטר יתר על המידה. ישנם אנשים שאינם אוהבים את הטעם של חלב מפוסטר אך אוהבים את הטעם של חלב לא מפוסטר, והרבה אנשים הרגישים ללקטוז יכולים לשתות חלב לא מפוסטר. אני חושב שחלב לא מפוסטר גם מריח טוב יותר. אם מעולם לא שתית חלב לא מפוסטר, תשיג אותו וגם כמה עוגיות Oreo איתו, בגלל שאתה תחת איום - רק אם אתה מתגורר בצפון אמריקה או אוסטרליה, שם חלב לא מפוסטר לעיתים קרובות לא חוקי ונחשב מסוכן.

כאן, פיסטור מבוצע על ידי יצרני החלב הגדולים ונאכף על ידי המדינה. עכשיו שתנועת החלב הלא מפוסטר תופסת תאוצה, המדינה פושטת על יצרני החלב הקטנים המנסים לפרנס את עצמם על ידי סיפוק סחורה שנדרשת בשוק. רשויות האכיפה אפילו השמידו חלב, ממש כמו השמדת החביות בתקופת האיסור האלכוהול.

השגת חלב לא מפוסטר היא קשה. במקרה שלי, הייתי חייב להצטרף לקבוצה שמארגנת את משלוח החלב ממדינה שבה ייצור חלב לא מפוסטר עדיין חוקי. אנו נפגשים כולנו בתאריך ושעה מסויימים במקומות לא שגרתיים כדי לקבל אותו לשלם על ההזמנה. מחלבות אחרות מוכרות את החלב הלא מפוסטר כ "לא מיועד לשימוש בני אדם". תעשו לי טובה! שוקולד מחלב לא מפוסטר לא לשימוש בני אדם?

מנהל המזון והתרופות טוענים באופן היסטרי כי חלב לא מפוסטר הוא בלתי בטוח לשימוש, ויש להם טענות שהן באופן ברור לא נכונות. המרכז למניעת מחלות גם רואה את זה כבעייה של "שחור ולבן". הם אומרים שחלב לא מפוסטר אינו טוב בשבילך. וקושרים אותו לארבע "התפרצויות" מאז שנת 2000. יש להצביע על כך שפסטור אינו מחסל את כל הזיהומים שעלולים לגרום למחלות, ואלו גרמו למספר גדול יותר של התפרצויות.

מספר האנשים שחולים בעקבות שתיית חלב לא מפוסטר הוא יותר מ 100 בשנה, ונטען כי שניים מתו מכך בעשור האחרון. כך שאלו הסיכונים האמיתיים, כמו כל מזון אחר, כמו תרד, מלון והמבורגר. על אוכלוסיות רגישות, כמו זקנים וחולים, להמנע משתיית חלב לא מפוסטר. כל מי שמוכר חלב לא מפוסטר יודעים להזהיר את הלקוחות מפני הסיכון שבמוצרים שלהם, בזמן אלו שמוכרים חלב מפוסטר לא עושים זאת.

אני בטוח שכמה מהמקרים המדווחים על של חולי הקשור לחלב לא מפוסטר צריכים להתלות בעובדה שחלב לא מפוסטר אינו חוקי. שימו לב שעל החלב להשלח בין מדינות! מה קורה אם יחידת הקירור במשאית מתקלקלת למשך מספר שעות במהלך המשלוח בלי שאף אחד מבחין בכך?

התרת חלב לא מפוסטר תבטל את הסיכונים שנגרמים על ידי האיסור. מה שיוריד עוד את הסיכונים הוא צירוף כח התחרות לצורך זה. גידול במספר יצרני החלב הלא מפוסטר יכול לגרום לתגליות חדשות איך למנוע מפרות להחשף למחלות. עם התרחבות השוק, חברות אחרות יכולות למצוא שהם יכולות להרוויח ממכירת ציוד לבדיקה כך שהפרות והחלב יכולים להבדק לפני משלוח החלב לשוק. יתכן שבחלוף הזמן יהיה שוק גדול שמזוהה מעט מאוד עם סיכונים בריאותיים ובמקום זאת יהיה מזוהה עם יתרונות בריאותיים.

הנקודה המרכזית היא שהרשויות לא צריכות להחליט עבורנו. הם לא צריכות לאסור משהו שהתקיים במשך יותר מ 8,000 שנה של תרבות אנושית. אין פה כל אינטרס ציבורי שיצדיק התערבות ממשלתית כלשהיא.

קיים, בכל אופן , פיל של אינטרסים בתוך כוס החלב שלנו - המחלבות הגדולות. חלב לא מפוסטר הוא מתחרה, אמנם קטן, עבור תאגידי החלב הגדולים והאגודות השיתופיות ששולטות בעסקי החלב. המחלבות הגדולות הם קבוצת אינטרסים חזקה בעלת אמצעים ומאורגנת כדי לקיים את המשך קבלת הסובסידיות מהממשלה.

בימים עברו, החלב שלך הגיע מפרות שאולי אפילו יכולת לראות בדרכך לעבודה. לרפתן היה מספר קטן של פרות באופן יחסי. הרפתן יכל או לחלוב את הפרות ולעבד את החלב בעצמו או למכור אותו לאגודה שיתופית קטנה, שהייה מעבדת אתו ומחלקת אותו עד לדלת שלך באותו הבוקר.

היום, הרפתנות מאורגנת בסדר גודל אחר. הפרות נחלבות והחלב נשלח למרחקים גדולים הרבה יותר למתקני עיבוד גדולים. החלב נשלח מאוחר יותר, לא לדלתך אלא אל הסופרמרקטים ומכולות. הגישה המודרנית של תהליך ייצור "יותר עקיף", במילים של לוודינג פון מיזס ואויגן פון בהם-באוורק. התהליך הוא יותר עקיף והרבה יותר יצרני ויעיל. יותר חלב מיוצר בעוד משתמשים בפחות משאבים עבור כל ליטר. לכן, התהליך המודרני יוצר חלב זול. אבל, הוא לוקח זמן יותר ולכן דורש פיסטור כדי להאריך את זמן המדף שלו.

חלב לא מפוסטר לא עובד ככה, הוא גם לא יכול לעבוד ככה. יש לך זמן מוגבל בין החליבה לשתייה. חלב לא מפוסטר הוא טוב בהרבה מחלב מפוסטר, אבל יש עוקץ: הוא יקר כפליים ויש לשתות אותו תוך ימים בודדים.

לכן, אנחנו יכולים להניח לשוק להחליט בקשר לזה, אתה יכול לרכוש חלב לא מפוסטר ויקר או חלב מפוסטר זול. הבעייה היא שהמחלבות הגדולות לא רוצות שתהיה לך אפשרות לבחור. הם דוחפות חוקים, רגולציות, פקידים ואת רשיות האכיפה כדי למנוע ממך לבחור.

כשעל המחלבות הגדולות לענות לשאלה - *יש לך חלב? התשובה היא תמיד לא.

*הערת המתרגם: "יש לך חלב" היא ססמא פרסומית של יצרני חלב בארה"ב.

הזכויות למאמר שמורות למכון לוודיג וון מיזס, מופץ תחת רשיון Creative Commons CC-BY
Comments